Ana Sayfa
Arama
 
Murat ÜNVER KİMDİR?Çözüm Üretmek
İletişim
Adalet
Paylaşmak
Gelişim
Değerlerini bu kavramlarla açıklayan bir kişiye eğitmenlik, mentorluk ve koçluk yakışıyor...
Tevfik Fikret'li ve ODTÜ'lü olmaktan gurur duyan, kırklı yaşların dinamizmi ve bilgi açlığını damarlarında hisseden, bu nedenle de hâlâ okuyan, öğrenen her öğrendiğini kendine has üslubu ile paylaşan, paylaştıkça büyüdüğünü hisseden biri Murat ÜNVER...
İlk girişimcilik örneğini, üniversite yıllarında, bugün de hâlâ görüştüğü arkadaşı ve dostu Sn. Onur GERİKALMAZ ile birlikte, üniversitede çeşitli parti ve sair eğlence organizasyonları, o yıllardaki yurtdışında futbol gururumuz Galatasaray’ın uluslararası karşılaşmalarına sponsorlar bularak, onların reklâm filmlerini de çektirip göstererek, dev ekranlarda ODTܒde gösterilmesi gibi birçok işler yaparak sergiledi.

Sektöründe lider kuruluşlarda satış ve pazarlama bölümlerinde çalıştı: Türkiye'deki porselen sektörünün lider kuruluşlarından olan Porland Porselen’de Satış Şefliği’nden, Genel Satış Müdür’lüğüne kadar çeşitli kademelerde görev yaptı. Porland’daki çalışma hayatına bir dönem iki sene kadar ara vererek Trans Teknik Büro Sistemleri A.Ş. İzmir Bölge Müdürlüğü görevini yürüttü. Yaklaşık 6-altı- sene süren bu çalışmaları esnasında bayi yönetimi, satış ve pazarlama planları ve bütçelemesi ile bütçe uygulaması, perakende satış mağazacılık alanlarında aktif olarak rol aldı.

2004 senesinin başı itibariyle, on beş yılı aşkın ve çok çeşitli sektör ve alanlardaki deneyim tecrübelerini, katıldığı eğitimlerden kazanımlarıyla birleştirerek, kendisine has üslubu ile organizasyonlar ve kadrolarla paylaşmaya başlayarak, uzun dönemli kariyer planlarını öne çekti...…

Danışman ve eğitmen olarak, sektöründe bilinen ve güven duyulan firmalar ile çalışmakta: Boğaziçi Eğitim, ABİGEM Doğu Marmara, ABİGEM Eskişehir, MAG Consulting, Kariyer Eğitim Merkezi, BİYMED, BST Eğitim, PLI, Profesyonel Hayaller, Arkhe Eğitim... ÜNVER; 2014 senesi itibariyle Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(SEM), 2015 itibariyle de İstanbul Aydın Üniversitesi SEM eğitmenlerinden birisi olmuştur.
Bir Lafarge iştiraki olan Schiedel Baca Sistemleri, Türkiye'nin en önemli elektrik malzemeleri üreticisi El-Bi Elektrik, Antalya’nın en büyük toptancı organizasyonu Duru Grup, ATO ve OSTİM ortak iştiraki olan AkademiPazar, Türkiye’nin en önemli Casual Giyim Markalarından DeFacto, Allmode, Mutlusan Elektrik, Korkmaz Mutfak, AtlasJet, İzaydaş, Fischem, Yataş, Özler Plastik eğitmenliğini yaptığı önemli organizasyonlardan bazılarıdır.

Murat ÜNVER ayrıca bazı AB projelerinde, ZAFER, MARKA Kalkınma Ajansları desteğiyle yürütülen bazı projelerde mentor ve eğitmen olarak aktif rol almıştır. Bunların yanı sıra, ABİGEM Eskişehir ve Eskişehir İŞKUR tarafından düzenlenen 360 saatlik teorik Satış Uzmanı Yetiştirme Projesinin müfredatını da hazırlayarak eğitmenliğini diğer çalışma arkadaşları ile birlikte yürütmüştür. ÜNVER; T.C. Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi projelerinden olan GoldmanSachs "10.000 Kadın Girişimci Projesi"nde danışman olarak rol almış olup; üç senedir Startupbootcamp İstanbul'un girişimcilerine iletişim, beden dili ve sunum becerileri konularında eğitmenlik ve koçluk da yapmaktadır. ÜNVER; TÜGİM Tüm Girişimci ve İş Mentorları Derneği'nin kurucu üyelerindendir.

Eğitmenliğin yanı sıra, satış, pazarlama ve yönetim danışmanlığı, mentorluk ve profesyonel koçluk faaliyetlerini de yürüten ve bir kız babası olan ÜNVER, iyi derecede Fransızca ve İngilizce biliyor.

 

Son Güncelleme Tarihi;

Site best viewed with Mozilla Firefox at 1024x768 or greater.
FireFox Edinin!